Nowy trener Rosjan Evgeniy Plekhov: "Mam większą odpowiedzialność i moje decyzje są teraz dwa razy ważniejsze"

Jak pewnie możecie zauważyć, wiele drużyn zdecydowało się na zmianę trenera tuż po zakończeniu sezonu olimpijskiego. Także Rosjanie poszli w ślady kolegów i od maja mają nowego szkoleniowca, którym został Evgeniy Plekhov. Jego asystentem został Alexandr Garanin. To właśnie oni, zajmą się przygotowaniem drużyny do nadchodzącego sezonu.
na zdjęciu Evgeniy Klimov i Evgeniy Plekov. // http://www.fis-ski.com
Portal Fis-ski przeprowadził z nim wywiad, z którego dowiadujemy się: jak wyglądały początki jego coachingu, jakie są różnice pomiędzy obecną pracą, a poprzednią, jak przedstawia się sytuacja Klimova, a także jak idą przygotowania do sezonu i plany Rosjan na LGP czy też LPK.
Plekhov zaczął swoją przygodę jako trener w 2011 roku. Na początku trenował kadrę B, a dwa lata później stał się członkiem zespołu narodowego trenerów. Jeśli chodzi o jego pracę to nie ma jakiejś znaczącej różnicy ale powiedział „mam większą odpowiedzialność i moje decyzje są teraz dwa razy ważniejsze”. Dużo ludzi pyta go o położenie Evgeniy’a Klimova. Na razie nie chce o tym rozmawiać, bo takie wydarzenia jak Igrzyska Olimpijskie, porażki czy emocje są przeszłością. Teraz jest czas, by pracować. „W mojej drużynie nie ma numerów jeden, dwa, trzy etc. Wszyscy zawodnicy trenują razem i dążą do tego samego”. Rosjanie mieli już dwa obozy sportowe w Czajkowskim, gdzie oddali swoje pierwsze letnie skoki. Dobry duch drużyny pomógł bardzo skoczkom. „Moim celem jest teraz zobaczyć jak sobie radzą wszyscy zawodnicy z kadry narodowej, kadry B i kadry juniorów”. 
Od 17 czerwca Sborna trenuje w Niżnym Tagile i powróci do Czajkowskiego przed 1 lipca. Po kilku konkursach w tej drużynie Plekhov i jego asystenci wybiorą czwórkę sportowców, którzy wezmą udział w zawodach Letniej Grand Prix i Letniego Pucharu Kontynentalnego. 
Tak dla przypomnienia.
Evgeniy Plekhov jest 35-letnim byłym skoczkiem narciarskim. Jego debiut na arenie międzynarodowej miał miejsce w 2002 roku. 5 lat później osiągnął najlepszy wynik – 3 miejsce w Pucharze Kontynentalnym w Oberhofie. W 2008 zdecydował się na przejście na emeryturę.
źródło: fis-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s