Dodatkowy weekend Pucharu Świata w Wiśle?

W czwartek okazało się, że nie odbędą się zawody Pucharu Świata w Libercu, pierwotnie zaplanowane na 12-13. stycznia 2019 roku. W związku z tym FIS poszukuje nowego organizatora, który zobowiązałby się przeprowadzić konkursy w tym terminie. Chęć goszczenia zawodów u siebie wyraziła Wisła. Czy Polska otrzyma dodatkowy weekend Pucharu Świata? Tego dowiemy się przed 10. lipca.

W przyszłym sezonie w Polsce na pewno odbędą się zawody inauguracyjne Pucharu Świata w Wiśle (17-18. listopada 2018) oraz weekend w Zakopanem (19-20. stycznia 2019). Polski Związek Narciarski ubiega się również o przeprowadzenie dodatkowych konkursów zamiast Liberca.
O całej sprawie wypowiedział się Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
– Wysłaliśmy do FIS propozycję przejęcia terminu Liberca. Jeden z wariantów przewiduje rozegranie zawodów inauguracji Pucharu Świata, a także konkursów w dniach 12-13. stycznia 2019 roku w Wiśle. Kolejny zakłada, że zrezygnujemy z inauguracji Pucharu Świata, a za to Wisła przejmie styczniowy termin. Nie ukrywam, że nie chcielibyśmy za bardzo rezygnować z inauguracji Pucharu Świata, dlatego najkorzystniejszą opcją byłoby rozegranie trzech konkursów w Polsce. Finansowo jesteśmy przygotowani na rozegranie dwóch konkursów w Wiśle – w listopadzie tego roku i w styczniu przyszłego – podsumowuje prezes. 
Jeżeli FIS przydzieliłby Wiśle prawo do organizacji dodatkowych zawodów, w Polsce po raz pierwszy odbyłyby się aż trzy weekendy Pucharu Świata w jednym sezonie. Sądzicie, że to dobry pomysł?
źródło: sport.onet.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s