Vincent Descombes Sevoie zakończył karierę!


Każdy, kto śledzi naszą stronę na bieżąco, ten wie, że ostatnio podałyśmy składy kadr Francji na sezon 2018/19. Czytając ten post, pewnie zastanawialiście się, gdzie zgubili Vincenta Descombes Sevoie. Odpowiedź jest prosta. Dzień po tym, jak świat skokowy obiegła informacja o kadrze Francji, najbardziej doświadczony skoczek tej reprezentacji postanowił zakończyć karierę. Dlaczego? Po sezonie 2016/17, który był najlepszym w jego karierze, miał duże ambicje na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Niestety poszło mu tam bardzo słabo, a później nie widzieliśmy go już w zawodach na arenie międzynarodowej. 

– Od 5. roku życia dałem z siebie wszystko. Chcąc rywalizować z najlepszymi na świecie, musisz wkładać w treningi i starty 200%. Moja kariera kosztowała mnie wielu lat wyrzeczeń i nie mam już w sobie pewności, czy mógłbym to robić dalej na takim poziomie. Kiedy patrzę wstecz, kiedy podsumowuję moje występy, zostawiam świat skoków szczęśliwy z poczuciem spełnienia – powiedział 34-latek na łamach ski-nordique.net.

Descombes Sevoie zadebiutował w Pucharze Świata 10 marca 2006 roku w Lillehammer, pierwsze punkty zdobył na tej samej skoczni, tego samego roku, ale 2 grudnia. Jego najlepszym wynikiem w zawodach najwyższej rangi jest 5. miejsce w Kuusamo podczas sezonu 2016/17. Jego rekord życiowy wynosi 230,5 metra i został ustanowiony na Vikersundbakken w 2016 roku. Jest też rekordem Francji w długości lotu. Vincent wielkich sukcesów. Nigdy nie wygrał zawodów Pucharu Świata, drużyny nie miał, żeby z nią coś osiągać, ale kibice zapamiętają go na pewno jako bardzo pogodnego i miłego skoczka oraz jako filar francuskiej drużyny, bo to on napędzał wszystkich młodych Francuzów do skakania. Jako że był liderem tej reprezentacji, a postanowił zawiesić narty na kołku, to ta rola przypadła w tym momencie 17-letniemu Jonathanowi Learoydowi. Vincentowi życzymy dużo szczęścia w życiu prywatnym! 

Źródło: ski-nordique.net, wikipedia.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s