Austriacy i ich trening na… lodowcu! Daniel Huber pauzuje!

Pierwszy trening Austriaków w tym tygodniu, z nowym trenerem Andreasem Felderem, miał miejsce na lodowcu Stubai w Tyrolu. Zawodnicy oddali tam pierwsze zimowe skoki na skoczniach zrobionych przez siebie. 
Poza Gregoren Schlierenzauerem, Michaelem Hayböckiem, Stefanem Kraftem, Clemensem Aignerem, Manuelem Fettnerem i kadrą pań, w tym wydarzeniu wziął także udział powracający do kadry Andreas Kofler. Z powodu choroby immunologicznej, sportowiec nie mógł wystartować w minionym sezonie. „To nie był łatwy czas dla mnie, ale poradziłem sobie z tym tak dobrze jak tylko mogłem. Na początku, tutaj na lodowcu, walczyłem sam ze sobą, ale później starałem się tylko lepiej i lepiej znaleźć rytm i równowagę podczas moich skoków. Nie jestem jeszcze w 100% zdrowy, ale czuję się dobrze i uważam, że jestem znów silny. Jednego jestem pewien: im dłużej będą trwały przygotowania, tym lepiej będę się czuł” – powiedział. 
Po tym pierwszym wspólnym obozie, Andreas Fedler jest pewien nadchodzących zadań: „Pierwszy wyjazd był głównie po to, żeby się lepiej poznać i znaleźć właściwy balans w różnych kwestiach. To był pierwszy raz, kiedy drużyna pracowała razem z nowym sztabem szkoleniowym przez kilka dni. Myślę, że zarówno chłopaki jak i my, trenerzy, jesteśmy w stanie wiele z tego wynieść. Ten tydzień spędzony na lodowcu, sprawił, że patrzę bardzo optymistycznie w nadchodzący sezon”. 

Skoczkom również podobały się te nietypowe przygotowania do sezonu. Kraft i Schlierenzauer optymistycznie wypowiedzieli się na ten temat. 
Stefan Kraft: „W zeszłym tygodniu na swoim podwórku nosiłem kąpielówki, w tym – sprzęt narciarski na lodowcu – coś nadzwyczajnego. Z nartami na wyciągu – to było ciekawe, nowe doświadczenie, które musiało wyglądać dziwnie. Zwykle zjeżdżamy w dół skoczni z prędkością 100 km/h i jesteśmy 5 metrów wysoko w powietrzu, a tutaj skakaliśmy na mini skoczniach. Ale zawsze musisz być otwarty na nowe wyzwania i ten pierwszy trening był naprawdę pozytywny”.
Gregor Schlierenzauer: „To było interesujące. Motto brzmiało: powrót do podstaw. Myślę, że to bardzo dobrze, że mogliśmy trenować tutaj na lodowcu Stubai i zacząć przygotowania do Mistrzostw Świata. Musieliśmy skakać na małych skoczniach i znaleźć odpowiednie wyczucie pozycji najazdowej, lotu i startu. Zawsze uczysz się czegoś nowego od każdego trenera”.
Jednak przygotowania do sezonu 2018/2019 nie zaczęły się dobrze dla Daniela Hubera. Ten 25-latek będzie musiał przejść operację łękotki, która odbędzie się we wtorek. Starszy brat Stefana, będzie odsunięty na cztery do sześciu tygodni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s