Zbyt chudzi na skocznie? Zmiany w przepisach dotyczących kontroli zawodników

fot. Instagram

W minionym sezonie znowu wróciło widmo kłopotów z wagą wśród skoczków. Wieloma osobami wręcz wstrząsnęło zdjęcie Vojtecha Stursy bez koszulki, na którym Czech wciągnął brzuch, ukazując żebra. Czeska kadra dość szybko stała się obiektem kontrowersji. Temat pojawił się ponownie, gdy nowy trener naszych południowych sąsiadów głośno oznajmił, że jego podopieczni mają nadwagę. Wywołało to zgorszenie wśród fanów oraz spory niesmak.
Jaka jest więc decyzja FIS-u w tej sprawie? Wczoraj podczas Kongresu FIS w Costa Navarino komisja ds. skoków narciarskich zadecydowała o zatwierdzeniu zmian, które zostały zaproponowane w kwietniu. Dotyczą one kontroli zawodników. Od tego momentu wszelkie kontrole będą przeprowadzane bez założonego sprzętu (kask, buty, wkładki). Oznacza to, że skoczkowie będą zmuszeni do przytycia dwóch kilogramów. Jeśli nie poprawi to obecnej sytuacji, dojdzie do przemia w tabeli BMI. 
Przeciwko nowym przepisom jest Polski Związek Narciarski, natomiast Norwedzy i Słoweńcy zdecydowanie popierają postanowienia FIS-u, nie kryjąc braku zadowolenia z wagi Polaków. Czy zmiany dadzą jakikolwiek skutek, zobaczymy. Miejmy jednak nadzieję, że nie będą one miały wpływu na formę naszych zawodników. 

Źródło: sport.onet.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s