Kadra Norwegii na sezon 2018/2019

Od zakończenia sezonu minął już ponad miesiąc. Większość drużyn ma już za sobą urlopy i teraz pracują intensywnie, przygotowując się do kolejnego sezonu. Poznaliśmy już składy niektórych reprezentacji, dziś przyszedł czas na kolejną. Czas poznać kadrę Norwegii na sezon 2018/2019.
Jedną z najważniejszych informacji jeśli chodzi o Norwegów jest ta, że Andreas Stjernen, zdobywca Małej Kryształowej Kuli w minionym sezonie, postanowił kontynuować karierę jeszcze co najmniej przez jeden sezon. Przypomnijmy, że po Igrzyskach Olimpijskich w Pyeongchanu Stjernen rozważał zakończenie kariery ze względów rodzinnych. Trenerzy i związek zapewniali, że postarają się tak dostosować treningi w okresie przygotowawczym, by Stjernen mógł jak najwięcej czasu spędzać ze swoimi bliskim. Najwyraźniej zapewnienia zostały poparte czynami, ponieważ Stjernen znalazł się w kadrze na sezon 2018/2019.
Oprócz Stjernena, w drużynie Alexandra Stöckla znalazło się jeszcze sześciu skoczków, a zatem o jednego więcej, niż rok temu. Są to występujący w kadrze A również w poprzednim sezonie Robert Johansson, Daniel-André Tande, Johann André Forfang, Anders Fannemel, a także Halvor Egner Granerud i Kenneth Gangnes. 
Granerud poprzedni sezon rozpoczynał w kadrze B, jednak ze względu na kontuzję Kennetha Gangnesa, udało mu się awansować do pierwszej drużyny. Ciążyła na nim duża presja, ale udało mu się ją udźwignąć i sezon zakończył na wysokim, 20. miejscu. Z Gangnesem sytuacja jest zgoła inna, ponieważ jeszcze do niedawna nie był on pewien, czy uda mu się zmieścić w kadrze na kolejny sezon. Kolejna kontuzja więzadeł krzyżowych wykluczyła go z rywalizacji w poprzednim sezonie, jednak upór i determinacja Norwega sprawiły, że znalazł się w drużynie na nadchodzący sezon.
Wiele pytań nasuwa się myśląc o kolejnym sezonie. Najważniejszym z nich jest to, czy Norwegom uda się znowu tak bardzo zdominować sezon (przypomnijmy, że w sezonie 2017/2018 Norwegowie zdobyli Puchar Narodów, wyprzedzając drugich Niemców o blisko 1200 punktów, przy czym wygrali sześć z ośmiu konkursów drużynowych). Odpowiedź na to, jak i na inne pytania poznamy jednak dopiero za blisko dziesięć miesięcy.
źródło: onet.sport.pl/ informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s