Podsumowanie miesiąca

Pierwszy miesiąc bez skoków narciarskich minął o dziwo całkiem szybko i był również owocny w wiele sytuacji w świecie tego sportu. Dodatkowo jesteśmy już o całe 30 dni bliżej do sezonu letniego, więc jak tu się nie cieszyć? Zapraszam na podsumowanie kwietnia.

1. Rezygnacja Kuttina, poznaliśmy nowego trenera Austrii.
W ciągu jednego miesiąca świat obiegły dwie informacje dotyczące austriackich skoków narciarskich. Pierwszą z nich była rezygnacja Heinza Kuttina z funkcji trenera, który miał dość niemiłych słów skierowanych w stronę jego i jego rodziny. Wkrótce później poznaliśmy następcę Kuttina, którym okazał się być Austriak Andreas Felder.
2. Kamil Stoch oraz Sven Hannawald zdobyli tytuł ‚Laureus Sporting Moment of  the month March’.
Choć sama nazwa skazuje bardziej na miesiąc marzec, to jednak głosowanie w tym plebiscycie trwało do końca marca, a wyniki zostały ogłoszone już w kwietniu. Dwóch gigantów skoków narciarskich, jedynych skoczków, którzy wygrali wszystkie cztery konkursy TCS dzięki głosom kibiców uznano sportowym momentem miesiąca marzec, co oznacza, że będą konkurować o nagrodę za cały rok.
3. Krzysztof Miętus zakończył karierę i został trenerem!
W kwietniu młody, teraz już były, polski skoczek postanowił odwiesić narty na kołek. Powodem były niezadowalające go wyniki i brak efektów mimo intensywnego treningu. Jednak to nie koniec 27-letniego Miętusa ze skokami narciarskimi. Został on bowiem trenerem klubu KS Eve-nement Team Zakopane.
4. Ruszyła sprzedaż biletów na LGP w Wiśle.
Jeśli jeszcze nie słyszeliście nic na ten temat, a chcecie pojechać na letnie skoki do Wisły radzimy się pospieszyć! Sprzedaż biletów prowadzona jest za pomocą serwisu kupbilet.pl, a same bilety schodzą w zastraszającym tempie!
5. Powitanie Kamila Stocha w Zębie, podziękowanie Olimpijczykom w Zakopanem oraz gala PKOI.
Kwiecień obfity był w wydarzenia, które miały podziękować naszym sportowcom za świetny w ich wykonaniu sezon. Wszystko rozpoczęło się od uroczystego powitania Kamila Stocha w jego rodzinnej miejscowości, kolejna była gala PKIO, na której Stoch nagrodę za swój złoty medal postanowił przekazać sztabowi szkoleniowemu, a zakończyło się na podziękowaniu Olimpijczykom w Zakopanem, gdzie również skoczkowie spotkali się z mieszkańcami miasta.
6. Thomas Diethart zakończył karierę!
Decyzja o zakończeniu kariery przez młodego Austriaka na pewno zaskoczyła wielu. Trudno mu się jednak dziwić, kontuzje, upadki i słabe wyniki z pewnością nie zachęcały go do dalszego skakania. No cóż Thomasowi dziękujemy i życzymy dużo sukcesów w życiu prywatnym.
7. Nie będzie MŚJ w Vuokatti!
Fiński Związek Narciarski poinformował, że Mistrzostwa Świata Juniorów, które miały się odbyć w 2019 roku w Vuokatti nie dojdą do skutku, ze względu na zły stan techniczny skoczni, która potrzebuje naprawdę ciężkich napraw. Aktualnie FIS prowadzi rozmowy z Lahti oraz Kuopio, ponieważ to jedyna szansa by impreza odbyła się w Finlandii.
8. Nowy trener kadry B!
Znamy już nazwisko nowego trenera kadry B, która ma być bezpośrednim zapleczem kadry A i skoczkowie w każdej chwili mają być gotowi do występów w Pucharze Świata. Po dwóch latach dobrej pracy z juniorami na stanowisko trenera kadry B został przeniesiony Maciej Maciusiak. Życzymy owocnej pracy!

9. 4F sponsorem słynnego turnieju!
Polska marka odzieży sportowej, która produkuje kolekcje olimpijskie nie tylko dla Reprezentacji Polski ale i dla innych krajów podpisała oficjalny kontrakt i została sponsorem Turnieju Czterech Skoczni do 2022 roku!

Źródło: sportowefakty.wp.pl, onet.sport.pl, eurosport.interia.pl, sport.tvp.pl, podhale24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s