Podsumowanie sezonu kadry Szwajcarii

Dzisiaj przychodzę do Was z podsumowaniem sezonu drużyny, która w ubiegłym sezonie zgromadziła 1031 punktów w Pucharze Narodów i dzięki temu wynikowi zajęła w nim 7. miejsce. Dokładnie 381 z tych punktów zostało zdobyte podczas rywalizacji indywidualnej, a 650 podczas rywalizacji drużynowej. Zapraszam na podsumowanie sezonu skoczków z Szwajcarii!

Simon Ammann


19. miejsce w Pucharze Świata (312 pkt.)
Najlepszy ze szwajcarskich skoczków narciarskich w tym sezonie stanął tylko raz na podium. Było to 13 stycznia w Kulm (III miejsce).  W Turnieju Czterech Skoczni zajął 29. miejsce, natomiast w Raw Air i Planica7 uplasował się na 12. lokacie. Ten sezon może zaliczyć do udanych. W porównaniu z ubiegłym, spadł tylko o jedną pozycję w norweskim turnieju. Ubiegły sezon zakończył 10 miejsc niżej.
Gregor Deschwanden 

38. miejsce w Pucharze Świata (54 pkt.)
Ten zaledwie 27-letni skoczek nie do końca może zaliczyć ubiegły sezon do najlepszych.  Jedynie 6 razy zajął miejsca powyżej 30. Reszta konkursów, w których brał udział kończyła się albo brakiem kwalifikacji do zawodów albo nie zakwalifikowaniem się do II serii. Zdecydowanie na plus jest miejsce w PŚ – w tym sezonie wzbił się o 26 ‚oczka’
Killian Peier 

54. miejsce w Pucharze Świata (13 pkt.)
Killian może cieszyć się z wyników w tym sezonie. Co prawda, jego łączna suma punktów to 13 ale biorąc pod uwagę brak punktów w poprzednich sezonach (poza tym 2014/2015, w którym zdobył 15 pkt.) to ten był poniekąd udany. Wystartował w Turnieju Czterech Skoczni, Willingen Five i w Raw Air ale każdy z nich kończył poniżej 30 miejsca. Jak tym roku w TCS poszło mu lepiej (32. miejsce), tak w sezonie 2016/2017 w PŚ nie był klasyfikowany.
Andreas Schuler
http://www.shutterstock.com
69. miejsce w Pucharze Świata (2 pkt.)
O Schulerze w Pucharze Świata jak nie było słuchu tak nie ma. Młody Szwajcar w tym sezonie zdobył zaledwie 2 punkty i chociaż to i tak lepiej z porównaniem do ubiegłych sezonów, w których w ogóle nie punktował, to ten jednak nie jest udany. W Willingen Five zajął 40. miejsce, a Planica 7 zakończył na 45. miejscu, natomiast najlepiej poszło mu na Raw Air – tam był 36.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s