Nie będzie Mistrzostw Świata Juniorów w Vuokatti!

fot:. skisprungschanzen.com


Fiński związek narciarski wczoraj poinformował, że Mistrzostwa Świata Juniorów, które miały odbyć się w 2019 roku w Vuokatti, nie dojdą do skutku! Co było przyczyną takiej decyzji? Skocznia HS100 nie jest dostosowana do wymogów FIS-u. 

Veikko Halonen, dyrektor całego kompleksu Vuokatti Sport również wypowiedział się an ten temat: Obiekt w Vuokatti jest jednym z najczęściej wykorzystywanych ośrodków treningowych w Finlandii. Nie spełnia on jednak najnowszych wymogów FIS, które są niezbędne do rozgrywania zawodów o randze międzynarodowej. Teraz musimy pomyśleć co zrobić, aby dostosować ten obiekt pod kątem użytkowania go w kolejnych latach. Vuokatti to uznane i potrzebne miejsce fińskiemu narciarstwu klasycznemu.


Kolejnym, który zabrał głos w tej sprawie, był Mika Kulmala, szef fińskiej federacji narciarskiej: W Zurychu, podczas zjazdu FIS, podjęliśmy rozmowy w tej sprawie. FIS mogła przyznać nam przejściową, roczną homologację, ale skocznia wymaga poważnych napraw. Zaproponowaliśmy przeniesieniem części rywalizacji do Lahti lub Kuopio, ale FIS nie była zainteresowana takim rozwiązaniem i dystrybucją konkurencji na tak dużą odległość. Impreza ma się odbyć w jednym mieście.

Fiński Związek Narciarski prowadzi rozmowy z władzami Lahti oraz Kuopio, bo to ostatnia deska ratunku, żeby to właśnie Finlandia zorganizowała Mistrzostwa Świata Juniorów w 2019 roku. Ostateczna decyzja zapadnie pod koniec maja, bo właśnie wtedy ma się odbyć Kongres FIS-u w Costa Novarino.
Źródło: hiihtoliitto.fi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s