Podsumowanie sezonu kadry Rosji

Sezon dawno za nami, a my w dalszym ciągu podsumowujemy jaki był w wykonaniu poszczególnych reprezentacji. Dziś czas na reprezentację Rosji.
Sborna w minionym sezonie zajęła ósme miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów z dorobkiem 455 punktów (400 drużynowo i 55 indywidualnie), a do siódmej Szwajcarii straciła aż 576 punktów. Spośród startujących zawodników, tylko trzem udało się zdobyć punkty do klasyfikacji Pucharu Świata. Najlepszym skoczkiem w ekipie okazał się Dienis Korniłow.

 Dienis Korniłow
42. miejsce w Pucharze Świata – 46 punktów
Patrząc na statystyki, Rosjanin zanotował spadek w stosunku do poprzedniego sezonu o 3 pozycje, bowiem sezon 2016/2017 zakończył na 39. pozycji. Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich Korniłow może zaliczyć do umiarkowanie udanych. W Obersdorfie udało mu się „wyskakać” 19. miejsce. Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu, gdzie skoczkowie rosyjscy występowali pod flagą olimpijską, w wykonaniu skoczka z Niżnego Nowogrodu nie były najlepsze. Konkurs na skoczni średniej zakończył na 24. pozycji, na 29. zaś konkurs na skoczni dużej. 

Jewgienij Klimow
65. miejsce w Pucharze Świata – 7 punktów

Kolejnym w klasyfikacji skoczkiem z Rosji jest Jewgienij Klimow, który wystąpił w ośmiu konkursach z cyklu Pucharu Świata. Zdobył on 7 punktów i sezonu 2017/2018 i minionego sezonu nie może zaliczyć do udanych. W poprzednim sezonie bowiem w klasyfikacji generalnej był 17. W Turnieju Czterech Skoczni nie osiągnął bardziej znaczącego wyniku i ostatecznie uplasował się na 43. miejscu.  W Mistrzostwach Świata w lotach nie wystąpił. Igrzyska Olimpijskie zakończył z 30. miejscem na skoczni średniej i 26. na skoczni dużej. Turniej Raw Air zakończył się dla niego na 34. pozycji, a więc zanotował awans w stosunku do zeszłej edycji o sześć lokat. 
fot. wikipedia.org
Dimitrij Wasiljew 
69. miejsce w Pucharze Świata – 2 punkty
Ostatnim skoczkiem, który w miniomym sezonie został sklasyfikowany jest Dimitrij Wasiljew. Dla skoczka z Ufy miniony sezon był najgorszym od sezonu 2010/2011. Rekordzista Rosji w długości skoku narciarskiego dwukrotnie znalazł się w najlepszej „30” zawodów z cyklu Pucharu Świata, zajmując właśnie trzydziestą pozycję w Niżnym Tagile i Willingen. Turniej Czterech Skoczni to znaczący spadek w stosunku do poprzedniego sezonu – 66. pozycja na pewno nie usatysfakcjonowała ani kibiców, ani samego skoczka. Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Obersdorfie zakończył na 23. miejscu. 
Rosjanie nie błyszczeli w minionym sezonie. Na pewno kibice, federacja, trenerzy oraz sami skoczkowie liczyli na dużo lepsze wyniki. Ósme miejscy w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów to jednak na tę chwilę jedyne, na co ich stać. 
źródło: informacja własna/ wikipedia.org/ fis-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s