Wyniki Mistrzostw Rosji i Francji na skoczni normalnej

To, że sezon się zakończył nie oznacza, że na dobre pożegnaliśmy się ze skokami. Na krajowych „podwórkach” toczą się teraz boje o tytuł mistrza. W tym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Rosji i Francji. Kto okazał się w nich najlepszy?

W wyniku wczorajszej rywalizacji w rosyjskim Niżnym Tagile (HS100) mistrzem został Denis Korniłow (91,5 i 94,5 metra). Jemu jako jedynemu z całej stawki (na starcie zawodów stanęło 67 zawodników) udało się dwukrotnie przekroczyć punkt konstrukcyjny. Srebro zdobył Iwan Łanin (89,5 i 94 metry). Brązowy medal wywalczył Zachir Dżafarow (89,5 i 92,5 metra). Tuż za podium uplasował się znany szerszej publiczności Jewgienij Klimow. 
Dzisiaj z kolei w Premanon (HS90) odbyły się Mistrzostwa Francji. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne w ich ramach rozegrano tylko jedną serię. Złoty medal zdobył Jonathan Learoyd (93,5 metra). Srebro przypadło Ronanowi Lamy Chappuis (89 metrów), który powraca do skoków po przebytej chorobie. Jego dobry wynik bardzo nas cieszy! Trzecie miejsce zajął Thomas Roch Dupland (89 metrów). Czwarty był Maxime Laheurte, a piąty Szwajcar Killian Peier. Nie startował za to znany i lubiany Vincent Descombes Sevoie. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s