Relacja z Pucharu Kontynentalnego w Renie

W ten weekend Puchar Kontynentalny zawitał do norweskiej Reny. Gospodarze mieli wielkie nadzieje na zwycięstwo Mariusa Lindvika, który w ostatnim czasie wygrał dwa konkursy z tego cyklu. Niestety, tym razem młody Norweg nie sprostał oczekiwaniom, co nie znaczy oczywiście, że zaprezentował się źle. W sobotnim konkursie triumfował Niemiec Andreas Wank, a w niedzielnym Austriak Manuel Poppinger. 

Jak już wspomniałam, wczoraj najlepszy na Renabakkene (HS 139) był Andi Wank (131 i 137 metrów). Drugie miejsce, dość niespodziewanie, zajął Norweg Sondre Ringen (136,5 i 131 metrów). Na podium stanął również Niemiec David Siegel (127,5 i 137 metrów). Tuż za nim uplasował się Marius Lindvik. Na piątej, szóstej, siódmej i ósmej pozycji znaleźli się Austriacy – Stefan Huber, Ulrich Wohlgenannt, Philipp Aschenwald oraz Daniel Huber. 
A jak zaprezentowali się Polacy? No cóż, bez szału. Punkty zdobyli jedynie Paweł Wąsek (20. lokata) i Tomasz Pilch (22. lokata). Do drugiej serii nie awansowali Aleksander Zniszczoł (35. miejsce), Przemysław Kantyka (36. miejsce) i Klemens Murańka (42. miejsce). 
Dzisiaj z kolei w Renie triumfował mój anty-ulubieniec Manuel Poppinger (139,5 i 138,5 metra). Pozwólcie, że w trosce o moje nerwy nie będę tego komentować. Drugie miejsce ex aequo zajęli Andi Wank (138 i 135 metrów) oraz Marius Lindvik (139 i 135 metrów). Zaraz za podium uplasowali się Philipp Aschenwald i Daniel Huber. W pierwszej dziesiątce zawody ukończyli również David Siegel, Ulrich Wohlgenannt, Stefan Huber, Martin Hamann oraz Joakim Aune. 
Z Polaków w serii finałowej ponownie wystąpili Paweł Wąsek (13. lokata) i Tomasz Pilch (20. lokata). Nasi pozostali reprezentanci nie zachwycili. Zniszczoł był 34., Kantyka 36., a Murańka 42. Widać, że mają równą formę… Muszę przyznać, że zaczyna mnie martwić ta słaba dyspozycja Polaków… 
Konkursy w Renie zakończyły 6. period Pucharu Kontynentalnego. Dodatkowe miejsca startowe na końcówkę Pucharu Świata przypadły Norwegii, Niemcom i Słowenii. 
A za tydzień (10-11. marca) Puchar Kontynentalny odbędzie się w Zakopanem! Czy ktoś z Was wybiera się do zimowej stolicy Polski? 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s