Festiwal (nie)lotów

Dzisiejsze zawody okazało się niespodzianką dla wielu. Było dużo zaskoczeń – i pozytywnych, i negatywnych. Jednak podium, mimo iż nie jest zbytnio typowe, cieszy oczy!
W pierwszej serii mogliśmy oglądać wiele przypadków nielotów. Powszechnie wiadomo, że nie każdy jest w tej dziedzinie wybitny. Do tego grona w dniu dzisiejszym dołączyło kilka ciekawych osobistości, takich jak Gregor Schlierenzauer, który ma na swym koncie m.in. Mistrz Świata w lotach z sezonu 2007/08 (38. lokata). Pechowej passy na Kulm nie przerwał Dawid Kubacki, który również nie zakwalifikował się do 2. serii. Charakterystyczna była jednak dominacja Norwegów, którzy po raz kolejny pokazali, że można jeszcze wyżej, mocniej i dalej.
Liderujący po 1. serii Andreas Stjernen nie dał się pożreć presji i utrzymał prowadzenie, zwyciężając całą rywalizację. Na drugiej, a finalnie na trzeciej pozycji oglądaliśmy kolejnego byłego Mistrza w lotach, Simona Ammanna. Czyż to nie piękny powrót do formy? I tylko powiedzcie, że się nie cieszyliście… Na 2. stopień podium wskoczył natomiast fenomenalny Daniel Andre Tande, oddając skok na 240,5 metra.
Swoim 5. i 7. miejscem nie nacieszyli się zbyt długo Jernej Damjan i Johann Andre Forfang, którzy zaraz po zakończeniu konkursy otrzymali dyskwalifikacje za nieprzepisowy strój. Oj, Sepp. Postarałeś się.

2 myśli w temacie “Festiwal (nie)lotów

  1. Zgadzam.. Simon, to bardzo doświadczony zawodnik i pomimo tych niespełna 37 lat daje z siebie wszystko i moim zdaniem, może jest wiele \”zwojować\” w tym sezonie. A to dopiero początek!

    Polubienie

  2. Największym zaskoczeniem konkursu było 3 miejsce Simona Ammanna, ciekawsze czy zaatakuje podium podczas Igrzysk Olimpijskich. Miałam nadzieję, że Peter Prevc stanie na podium, ale niestety nie udało się, ale widać, że jego forma rośnie, dlatego mam nadzieję, że wkrótce stanie na podium.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s