Zajc i Klinec najlepsi w Słowenii

fot:. berkutschi.com

Dzień przed Bożym Narodzeniem na dużej skoczni w Planicy odbyły się Mistrzostwa Słowenii kobiet i mężczyzn oraz konkurs drużynowy. W stawce Panów najlepszy okazał się 17-letni Timi Zajc, który wyprzedził drugiego Anze Semenica o prawie 12 punktów. Ostatnio wolne miejsce na podium Peter Prevc podzielił z Tilenem Bartolem, tracąc do Zajca 13 punktów. Na piątym miejscu został sklasyfikowany Tomaz Naglic, a szóstkę dopełnił Ziga Jelar. Możecie się zastanawiać gdzie, jest Jernej Damjan, który miał bronił tytułu sprzed roku. Już wam mówię. Jernej po prostu zrezygnował ze startu w tych zawodach. Co z resztą braci Prevców? Domen zajął 9. miejsce, a Cene był dopiero czterdziesty pierwszy. 

Co do Mistrzostw Pań, to na starcie stanęło tylko siedem zawodniczek. Zwyciężyła Ema Klinec przed Ursą Bogataj i Niką Kriznar. 19-letnia Słowenka pokonała dwie koleżanki z dużą przewagą i pewnie triumfowała w konkursie. 
W ten sam dzień odbyły się też zmagania drużynowe. Oczywiście wygrała drużyna SK Triglav 1, która wygrywa te zmagania od kilku lat. W tym roku w jej składzie zobaczyliśmy Zige Jelara, Nejca Dezmana, Petera Prevc i jego brata Domena. Drugie miejsce zajęli skoczkowie z SSK Ljubno w składzie: Matavz Samec, Jan Bombek, Zak Mogel i mistrz kraju, Timi Zajc. Podium dopełniła drużyna SK Triglav z Robertem Kranjcem, Aljazem Vodanem, Nikem Fabijanem oraz Cene Prevcem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s