Tomasz Pilch wygrywa PK w Ruce!

Gdzieś w cieniu niesamowitego i zdecydowanie najbardziej emocjonującego dla mnie w całym sezonie konkursu w Engelbergu, dość nieoczekiwanie zakończył się sobotni konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego, rozgrywany na skoczni w Kuusamo. Z pewnością ja nie spodziewałam się takiego wyniku. Prowadzący po pierwszej serii Słoweniec Jurij Tepes musiał ustąpić miejsca Tomaszowi Pilchowi, który po fenomenalnym skoku poza rozmiar skoczni w drugiej serii zdołał wywalczyć najwyższy stopień podium, awansując tym samym z wcześniej zajmowanego ósmego miejsca. 

Po raz kolejny dzisiaj świat usłyszał o wyczynach polskiego zawodnika. 17-letni skoczek podczas swojego pierwszego w karierze występu na Rukatunturi zdołał awansować z ósmego na pierwsze miejsce dzięki fenomenalnemu skokowi w drugiej serii, w którym Pilch zdołał dolecieć aż na 143,5 metra, w ten sposób lądując poza rozmiarem skoczni. 
W pierwszej serii sobotniego konkursu reprezentant Polski skoczył 131,5 metra, co dawało mu 8. miejsce. Do lidera Jurija Tepesa tracił ponad 10 punktów i raczej nikt nie stawiał na to, by miał on szansę nawet na najniższy stopień podium. Kolejny skok był jednak nokautem i młody skoczek poszybował o 12 metrów dalej, zostawiając swoich konkurentów daleko w tyle. 
Na podium, poza Pilchem, znaleźli się odpowiednio Nejc Dezman (134,5 i 136,5 metra) oraz Ziga Jelar (135 oraz 142,5 metra). Lider po pierwszej serii, również ze Słowenii, musiał zadowolić się czwartym miejscem. Na dalszych pozycjach w czołowej „10” znaleźli się Florian Altenburger, Thomas Lackner, Philipp Aschenwald, Tomaz Naglic, Cestmir Kozisek oraz Mats Bjerke Myhren. Reszta Polaków w stawce nie zachwycała. Aleksander Zniszczoł był 19., Paweł Wąsek 26. Bartosz Czyż, zajmując finalnie 43. lokatę, nie zakwalifikował się nawet do drugiej serii. 
Sobota minęła niemal wszystkim kibicom skoków narciarskich pod znakiem ogromnych emocji i widowiskowych niespodzianek, które ucieszyły z pewnością niejedną duszyczkę. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s