Podsumowanie miesiąca czyli co ciekawego wydarzyło się listopadzie

Za sobą pozostawiamy już listopad, miesiąc w którym wydarzyło się wiele, w końcu były to ostatnie  dwa tygodnie przed rozpoczęciem Pucharu Świata, ale też mogliśmy obejrzeć inaugurację i następne zawody z cyklu, przez co działo się naprawdę wiele! Przygotowałam dla was cały miesiąc w skrócie.

1. Kontuzje, powroty i upadki.
W listopadzie do treningów powrócił Gregor Schlierenzauer, trenował w Austrii i Norwegii, co daje perspektywę na to, że już wkrótce zobaczymy go podczas zawodów Pucharu Świata. Na inauguracji w Wiśle, po kontuzji wrócił m.in. David Siegel, Manuel Poppinger czy Robert Kranjec.
Teraz zaś przejdę do znacznie smutniejszych informacji. W listopadzie Norweski Związek Narciarski ogłosił, że kolejnej kontuzji kolana doznał Kenneth Gangnes. Norweg zerwał więzadła krzyżowe po raz czwarty i niedawno przechodził operację. Podczas konkursu w Wiśle mogliśmy za to obejrzeć festiwal upadków. Z twardym zeskokiem skoczni spotkał się Vojtech Stursa, Denis Korniłow oraz Daiki Ito. Na szczęście tego pierwszego możemy już oglądać w Pucharze Świata. Ostatnio dotarła do nas kolejna smutna informacja, podczas treningów w Ramsau upadł Thomas Diethart, który aktualnie znajduje się w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
2. Pożegnaliśmy kilku skoczków w zmaganiach Pucharu Świata.
Chociaż o zakończeniach kariery słyszy się głównie zaraz po finale sezonu to jednak i kilka takich rzeczy zdarzyło się w listopadzie. W Wiśle uroczyście pożegnaliśmy byłego reprezentanta Czech-Jakuba Jandę, który postanowił oddać się polityce. Do naszego południowego sąsiada dołączyło ostatnio również dwóch Kazachów – Radik Żaparow oraz Ilja Kratow. 
3. Dominacja Norwegów już na początku sezonu.
Sezon jeszcze na dobre się nie rozkręcił, a my już możemy oglądać naprawdę wysoki poziom w zmaganiach Pucharu Świata. Już podczas inauguracji mogliśmy zaobserwować, że świetnie w sezon weszli Norwedzy, Polacy oraz Austriacy. Jednak podczas Ruki mogliśmy oglądać zdecydowaną dominację Norwegii, która zmiażdżyła przeciwników, pierwsze miejsce było ich i to jest pewne. 
4. Nowe przepisy = znowu dyskwalifikacje.
Wraz z wejściem nowych przepisów możemy ponownie obserwować wiele dyskwalifikacji. Już w Wiśle było ich naprawdę sporo, jednak nikt nie zwracał na to tak dużej uwagi dopóki nie dotknęła ona Piotrka Żyły. Ta sprawa nadal pozostawia wiele pytań, na które nikt nie zna odpowiedzi, no ale cóż, słowo się rzekło i tyle. Na szczęście z konkursu na konkurs ilość dyskwalifikacji spada. 
5. Koniec remontu, Wielka Krokiew z homologacją.
Oficjalnie zakończył się remont skoczni w Zakopanem, dzięki czemu mamy już 100% pewności, że Puchar Świata nie jest zagrożony. Niedawno obiekt odwiedził delegat z FISu i oficjalnie przyznał homologację do 2022 roku, dzięki czemu Zakopane może organizować Puchar Świata jak i Letnie Grand Prix.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s