Analiza kadr na sezon 2017/18 – Czechy

Dzisiaj pod lupę idzie czeski team, który oprócz aspektów sportowych znany jest również z live’ów na Instagramie.  Cała kadra została podzielona na trzy grupy, jednak dzisiaj skupimy się wyłącznie na grupie A1, w której skład wchodzi pięciu zawodników: Roman Koudelka, Tomáš Vančura, Vojtěch Štursa, Viktor Polášek oraz Filip Sakala.

Roman Koudelka

W letnim Grand Prix – 8. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata – 25. miejsce
Najbardziej doświadczony w omawianym dzisiaj gronie będzie też prawdopodobnie najpewniejszym zawodnikiem w czeskiej ekipie. W okresie letnim wystąpił w czterech konkursach i w każdym znalazł się w pierwszej dziesiątce, trzy razy kończąc zawody na najniższym stopniu podium. Statystyki pokazują, że jego forma z lata nie przekłada się na zimę, ale mimo wszystko uważam, że doświadczenie wyróżni go na tle pozostałych Czechów.

Tomáš Vančura
fot.: fis-ski.com

W letnim Grand Prix – 70. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata – 47. miejsce
W poprzednim sezonie swoje punkty zdobywał w większości na skoczniach mamucich, podczas gdy na mniejszych spisywał się dość blado.  W LGP zaprezentował się bardzo słabo, na 9 konkursów tylko w dwóch udało mu się zdobyć punkty, kiedy zajął 30. oraz 21. miejsce. Również w Lathi nie pokazał niczego szczególnego, co nie zmienia faktu, że z roku na rok skacze coraz lepiej, a loty zdecydowanie będą jego dobrą stroną.

Vojtěch Štursa

W letnim Grand Prix – 85. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata – 36. miejsce
22-letni skoczek w Pucharze Świata zadebiutował już w 2015 roku, ale dopiero w poprzednim sezonie nastąpił przełom w jego karierze w kwestii PŚ. Zaliczył bardzo dobry początek, punktując w prawie każdym konkursie, jednak w połowie sezonu jego forma zaczęła zanikać, a jej kompletny brak w pełni pokazał się w czasie lata.

Viktor Polášek

W letnim Grand Prix – 70. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata – 47. miejsce
Podobnie jak u poprzednich zawodników letni sezon nie był jego. Mistrz świata juniorów z obecnego roku wystąpił w 7. konkursach w ubiegłym sezonie, punktując w 4. z nich. Z pewnością jest zawodnikiem z dużym potencjałem, a kolejny rok może być istotnym w jego karierze, jeśli tylko odbije się od dna, w którym spoczęła w lato czeska młodzież.

Filip Sakala

W letnim Grand Prix – nie brał udziału
W zeszłorocznym Pucharze Świata – nie brał udziału
Znany głównie z Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup, w których od pewnego czasu osiąga przeciętne wyniki, więc powołanie go do grupy A1 może dziwić. Często miewa problemy z techniką i obecnie nie wyobrażam sobie, żeby zachwycił nas w tym cyklu, jednak nie powinniśmy go zbyt szybko skreślać.


Podsumowując, zastanawiać może wakacyjna niedyspozycja młodej czeskiej trójcy, miejmy nadzieję, że z początkiem zimy nie będzie już po niej nic widać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s