Analiza kadr na sezon 2017/18 – Japonia

Tym razem pod lupę weźmiemy zawodników, którzy wybierają się na Inaugurację Pucharu Świata do Wisły, gdyż niestety, ale po długich poszukiwaniach nadal nie znalazłam kadry narodowej Japonii. Zawodników przeanalizujemy m.in. pod kątem Igrzysk Olimpijskich, w końcu to drużyna z kraju kwitnącej wiśni zajęła 3. miejsce w konkursie drużynowym podczas IO w Sochi.

Noriaki Kasai
W Letnim Grand Prix – 44. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata – 15. miejsce
Podczas lata światową legendę mogliśmy oglądać tylko dwukrotnie, prawdopodobnie stąd ta dość niska pozycja w klasyfikacji generalnej LGP. W zeszłorocznym Pucharze Świata Kasai poradził sobie naprawdę dobrze, czego dowodem jest jego 15. miejsce, mimo problemów m.in. z bólem kolan. Jeśli chodzi o aktualna dyspozycję Japończyka, to wygląda ona na bardzo dobrą. Wygrał on mistrzostwa kraju z ponad dziesięcioma punktami przewagi. Na pewno w nadchodzącym sezonie będzie utrzymywał się w czołówce i kto wie, może sięgnie po kolejny medal IO. 
Junshiro Kobayashi
fot. fis-ski.com
W Letnim Grand Prix – 3. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata – 54. miejsce
Chociaż w Pucharze Świata w zeszłym sezonie nie widywaliśmy go za często, bo startował w nim zaledwie osiem razy, z czego tylko dwa razy wystąpił w drugiej serii. Latem poszło mu jednak zdecydowanie lepiej, trzy razy znalazł się na podium Letniego Grand Prix (dwa razy wygrał, raz zajął drugie miejsce), co może dobrze prognozować na sezon olimpijski. Jeśli utrzyma stałą, w miarę dobrą formę do IO, może znaleźć się w składzie na konkurs drużynowy.
Ryoyu Kobayashi
W Letnim Grand Prix – 15. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata – niesklasyfikowany
Ryoyu jest bardzo młodym skoczkiem, w PŚ czy Letnim Grand Prix możemy spotkać go od dwóch sezonów. Zimowy sezon nie poszedł mu najlepiej, startował w siedemnastu konkursach, ale w żadnym nie zakwalifikował się do drugiej serii. Zdecydowanie lepiej poszło mu w LGP, brał udział w czterech konkurach, w każdym punktował, raz zdobył 2. miejsce. Jeśli utrzyma formę z lata, to może przydać się reprezentacji Japonii. Czego możemy się po nim spodziewać, tego nie wiem, ale jest młodym zawodnikiem, więc jeszcze niejedne Igrzyska przed nim. 
Taku Takeuchi

W Letnim Grand Prix – 28. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata – 30. miejsce
Taku zdecydowanie lepiej poradził sobie w poprzednich sezonach w LGP i w PŚ. Zimowy sezon nie poszedł mu najlepiej, punktował 14 razy i były to miejsca głównie w trzeciej, czasami w drugiej dziesiątce. W Letnim Grand Prix poszło mu teoretycznie trochę lepiej niż zimą, ale podejrzewam, że to za sprawą tego, że dobre miejsca zajął podczas zawodów w swojej ojczyźnie. W aktualnej sytuacji japońskich skoczków może zabraknąć dla niego miejsca w podstawowym składzie na drużynówkę lub ledwo się na nie łapać, choć po cichu liczę, że Taku zrobi nam niespodziankę i będzie utrzymywał dobrą formę. 
Daiki Ito
W Letnim Grand Prix – 37. miejsce
W zeszłorocznym Pucharze Świata – 24. miejsce
Przypuszczam, że to właśnie Daiki razem z Taku będzie walczył o czwarte miejsce w drużynówce, gdyż jego forma jest podobna. Średnio spisał się zimą, ale mimo wszystko, kilka razy mogliśmy oglądać go w czołowej ,,10”. Jego najwyższe miejsce w zeszłym sezonie to czwarte w norweskim Oslo. Troszkę gorzej poszło mu za to latem, zdobył 49 punktów, startując w trzech konkursach. W Mistrzostwach Japonii zajął 5. miejsce, mając ogromną stratę do 4. miejsca. Ciężko powiedzieć jaką formę będzie mieć podczas PŚ, według mnie będzie regularnie punktował, jednak nie będą to jakieś cudowne miejsca. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s