TOP10 Sponsorów

Znalezione obrazy dla zapytania omv

Nie od dzisiaj wiadomo, że wsparcie, szczególnie finansowe, jest niezwykle ważne w przypadku uprawiania profesjonalnego sportu. Bez pieniędzy mało kogo stać by było na nowoczesny sprzęt czy międzynarodowe wyjazdy na treningi i konkursy. Wiele razy słyszy się też o zakończeniu kariery przez zawodnika tylko dlatego, że nie miał z nikąd dodatkowego źródła utrzymania. Postanowiłam stworzyć TOP10 sponsorów – tych największych ale też najbardziej rozpoznawalnych. Kto znalazł się u Nas na pierwszym miejscu? Zapraszamy do czytania!

Miejsce 10. OMV
Foto: Omv.com
Ta austriacka grupa zajmująca się produkcją paliw z przetworzonej ropy naftowej to nieodłączny element strojów wielu austriackich zawodników. Spółka ta działa w osiemnastu krajach na pięciu kontynentach i swoją główną siedzibę ma w Wiedniu. To nie jedyna firma zajmująca się paliwami, która wspiera skoczków i innych sportowców zimowych, ale zdecydowanie najbardziej popularna. Ciekawy fakt? OMV zdecydowanie kojarzyć się Nam może również z norweskimi reprezentantami, chociaż na tym polu firma miała niedawno spore problemy. 
Miejsce 9. Tauron
Foto: Siatka.org
Tauron zdecydowanie bardziej kojarzy się z pewnością ze sponsorowaniem zawodów rozgrywanych w Polsce, niż z zawodnikami, ale musimy pamiętać, że jest to jeden z głównych wsparć polskiej kadry. Kibicom napewno w głowie zostaną na długo rozdawane przez tą firmę różowe kapelusze, które można było dostać podczas tegorocznego LGP. Sam Tauron to spółka zajmująca się dystrybucją energii. Jest to druga co do wielkości firma tego typu w naszym kraju, zaraz po Polskiej Grupie Energetycznej. 

Miejsce 8. 4F

4F
Foto: 4f.com.pl
Jedna z najbardziej popularnych marek odzieżowych w naszym kraju. Wielu z nas z pewnością ma sportowe produkty z charakterystycznym czarnym znaczkiem. Poza licznymi sklepami w Polsce, 4F może promować swoje produkty również w Rumunii, Słowacji, Łotwie oraz w Czechach. Poza tym, produkty można spotkać też w ponad 500 sklepach ogólnych, z odzieżą sportową. Co jednak najważniejsze, 4F od 2008 roku współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim, przygotowując kolekcje dla naszych reprezentacji zarówno na letnie jak i zimowe zawody tej rangi. 
Miejsce 7. Grupa Azoty
Foto: Grupaazoty.com
Główna siedziba tej spółki znajduje się w Mościcach, które obecnie są dzielnicą Tarnowa. Poza tym jednak działa w wielu innych miastach, między innymi Policach czy Puławach. Wszystkie filie zajmują się jednak tym samym przemysłem chemicznym i jest ona tym samym największą taką firmą w Polsce. Grupę Azoty można kojarzyć głównie z zawodami w Zakopanem czy Wiśle, ale również kadrą Polski. 
Miejsce 6. Gorenje

Foto: Gorenje.co.uk
Na chwilę opuszczamy Polskę i kierujemy się do malowniczej Słowenii. Gorenje to zdecydowanie najpopularniejszy producent artykułów gospodarstwa domowego w świecie skoków narciarskich. Sponsorują oni głównie skoczków ze Słowenii i ich logo można zauważyć na niemal wszystkich gadżetach związanych z tą reprezentacją. 
Miejsce 5. Red Bull
Foto: Wikipedia.org
Te bardzo popularne napoje energetyczne z pewnością najbardziej kojarzą się z kaskami dwóch austriackich legend – Thomasem Morgensternem i Gregorem Schlierenzauerem. Ich rodzajów jest sporo (mój ulubiony to zdecydowanie żółty Tropical), część z nich zawiera kofeinę, ale reszta z pewnością ma w swoim składzie takie chemiczne „cuda” jak  taurynasacharozaglukozakofeinawitaminy grupy B oraz inozytol. 
Miejsce 4. Milka

Foto: Ibbonline.com
Zdecydowanie wszyscy kojarzą tą markę głównie ze względu na ich fantastyczne czekolady. Z reklam pamiętam fioletową krowę i piękne widoki austriackich Alp. W świecie skoków niegdyś marka ta kojarzona była z Martinem Schmittem, ale teraz skojarzenia zdecydowanie idą w stronę młodego reprezentanta Niemiec – Andreasa Wellingera. 
Miejsce 3. Lotos 

Foto: Lotos.pl 

Tak jak Austria ma swoje OMV, tak Polska ma Lotos. Ta wielobranżowa spółka, zajmująca się jednak głównie produkcją ropopochodnych produktów, jest chyba najbardziej rozpoznawalnym sponsorem naszej reprezentacji. Reklamy Lotosu zaczynają transmisje zawodów w telewizji, banery pokrywają skocznie podczas polskich zawodów, nic więc dziwnego,  że Lotos zdecydowanie kojarzy am się od jakiegoś czasu z promocją skoków w Polsce.
Miejsce 2. Viessmann

Foto: Viessmann.pl
Główny sponsor reprezentacji Niemiec nie tylko w skokach narciarskich ale również w innych sportach zimowych. Specjalizuje się w produkcji systemów grzewczych, głównie pieców przemysłowych i do użytku domowego. Działa w ponad 34 krajach, a w Polsce spotkać ich można m.in. w Poznaniu czy Wrocławiu. Fanom skoków będzie jednak przede wszystkim kojarzyć się z czerwonymi czapkami, dwie z nich mam nawet w swojej kolekcji
Miejsce 1. Manner

Foto: Manner.com
Kto nie zna pysznych wafelków firmy Manner i ich niepasujących do niczego różowych kasków i czapek? Firma ma główną siedzibę w Austrii i kojarzy się głównie z reprezentantami tego kraju, między innymi Stefanem Kraftem czy Manuelem Fettnerem. Poza tym na naszym krajowym podwórku Manner gości jako sponsor u Dawida Kubackiego, a wśród znanych nazwisk można znaleźć też Severina Freunda. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s