Relacja FIS Cup Rasnov

Dzisiaj podsumuję wam drugi w Rasnovie a zarazem ostatni w sezonie letnim konkurs z serii FIS Cup. Sprawdźcie jak poradzili sobie Panowie oraz Panie!

fot. skisprungschanzen.com
FIS Cup Pań:
Podwójne zwycięstwo w Rasnovie odnotowała Daniela Haralambie (88 m, 88m). Na drugim miejscu ku naszej uciesze znalazła się Kamila Karpiel. Polka oddała skoki na odległość 88,5 oraz 89 metrów, dzięki czemu oddała najdłuższe próby w obu seriach, jednak słabsze noty za styl i więcej odjętych punktów za wiatr spowodowały, że uplasowała się na 2. stopniu. Podium dopełniła kolejna Polka – Kinga Rajda, która swoje skoki oddała na odległość 86,5 m oraz 82,5 metra. Trzecie miejsce to było najlepsze miejsce w tym sezonie młodej reprezentantki naszego kraju.
FIS Cup Panów:
W dzisiejszym dniu zwycięzcą został Dominik Maylaender dzięki próbom na odległość 98 m i 90,5 metra, przez co zaledwie o 0,9 pkt wyprzedził drugiego Aljaza Osterca, który oddał skoki na odległość 96,5 m, 94,5 m. W drugiej serii spory awans bo z 7. miejsca zaliczył Mika Schwann, który zdecydowanie poprawił swój skoki i dzięki temu znalazł się na najniższym stopniu podium. Na 4. miejscu znalazł się kolejny Austriak – Philipp Achenwald (91, 91,5 m). Jeśli chodzi o Polaków to w drugiej serii znalazło się czterech Biało-Czerwonych. Najlepszy z nich, Przemek Kantyka uplasował się na 11. miejscu. Do finałowej serii awansował jeszcze Stanisław Biela, Krzysiek Leja oraz Andrzej Stękała. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s