LGP Pań, czyli alternatywa dla LGP Panów

Letnia Grand Prix to zawsze oczekiwane wydarzenie w świecie skoków narciarskich. Mnóstwo kibiców odliczają do niej dni, bilety przynajmniej te w Wiśle wykupywane są z prędkością świata. Dla wielu jest to idealna okazja do spotkania swoich idoli, popatrzenia na ich wersje bez grubych zimowych ciuchów i powzdychania do nich oraz do spędzenia czasu ze swoimi przyjaciółmi. Gdzieś w cieniu tych wydarzeń pozostają skoki kobiet. Skoczkinie z całego świata również mają swoje letnie zmagania, w których walczą o zwycięstwa poza sezonem zimowym. 
Kalendarz LGP 2017 Pań 
11.08 Courchevel, Francja
18-19.08 Frenstat, Czechy
9-10.09 Czajkowski, Rosja
16-17.09 Ałmaty, Kazachstan 
Na pierwszy rzut oka widać od razu, że kalendarz ten jest dużo krótszy niż zaplanowane na ten rok letnie zmagania mężczyzn. Nie ma się co dziwić – skoki kobiet nie są i nigdy raczej nie będą tak popularne jak konkursy przeznaczone jedynie dla płci przeciwnej. Warto jednak zauważyć, że tegoroczny kalendarz LGP dla Pań jest najdłuższy w historii, co stawia te zmagania w zupełnie nowym świetle. Kongres FIS w słoweńskim Portorož pokazał, że skoki kobiet zmienią się od nowego sezonu diametralnie. Kobiety stają się więc coraz bardziej znaczącymi ogniwami w skokach narciarskich. Może warto zwrócić na nie uwagę również latem? 
Na konkursach kobiecych występuje przeważnie czołówka Pucharu Świata ale również młodsze zawodniczki. Promujmy skoki kobiet, śledząc i dopingując konkursy LGP.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s