Podsumowanie sezonu kadry Czech

Słysząc „Czesi”, większości nasuwa się od razu słowo live oraz Instagram. Generalnie jest to słuszne, gdyż w tym sezonie podbili serca młodych fanek i bezkonkurencyjnie zostali okrzyknięci królami mediów społecznościowych. Przynajmniej młodsza część. Ale nie o tym teraz. Zapraszam was na podsumowanie w wydaniu ich wszystkich.

Roman Koudelka
25 miejsce w klasyfikacji generalnej
 Był najlepiej spisującym się podopiecznym trenera Richarda Schallerta w zakończonym w marcu sezonie zimowym. Jako jedyny z Czechów zakończył zmagania w czołowej 30 klasyfikacji generalnej, zaś jego najlepsze osiągnięcie to miejsce 5 wywalczone na konkursie w Sapporo. Chyba całkiem niezłe wyniki zawdzięczał zgoleniu słynnej brody, która towarzyszyła mu przez sezon 2015/2016.
Vojtech Stursa 
36 miejsce w klasyfikacji generalnej
Najlepsze osiągnięcie tego młodziutkiego skoczka z południa to 8 miejsce w Engelbergu. Jednak nie tylko z tego powodu jego nazwisko pozostało nam w pamięci. Również parokrotnie mogliśmy oglądać jego uśmiechniętą twarzyczkę tuż po oddanym skoku lub na live u Polaska…
Jakub Janda 
38 miejsce w klasyfikacji generalnej
Niedawno zakończony sezon na pewno nie należał do wartego zapamiętania dla Jakuba Jandy. Ten najwybitniejszy czeski skoczek zdobył zaledwie 80 punktów, a najlepszy wynik osiągnął w Bischofshofen podczas Turnieju Czterech Skoczni, gdzie zajął 17 miejsce. Skrycie liczę, że Jakub odnajdzie formę i powróci w przyszłym sezonie silniejszy niż wcześniej.
fot. berkutschi.com
Tomas Vancura
47 miejsce w klasyfikacji generalnej
 Jedyna rzecz związana z tym panem i skocznią jaka zapadła mi w pamięci to jego upadek w Engelbergu. Reszta to już tylko live na Instagramie lub twórczość artystyczna na instastory…
 
Viktor Polasek
47 miejsce w klasyfikacji generalnej
Nazwisko tego Czecha warto zapamiętać, bo jeszcze w przyszłości może namieszać w Pucharze Świata. Jak dotąd Viktor może pochwalić się tytułem Mistrza Świata Juniorów z tego roku, z USA, zaś jego najlepszym osiągnięciem w Pucharze Świata było 18 miejsce w Zakopanem. Jak na jeden sezon całkiem niezły wynik.
Lukas Hlava 
49 miejsce w klasyfikacji generalnej 
Jak to zawsze jest są skoczkowie lepsi i gorsi… Niestety Lukasa trzeba zaliczyć do tej drugiej grupki. Skoczek kadry B zdobył tylko 26 punktów w całym sezonie Pucharu Świata. W Pucharze Kontynentalnym, w którym pokazał się czterokrotnie w ubiegłym sezonie, najwyżej uplasował się na 13 miejscu w zimnej Rosji. Może Czech potrzebował wakacji? I już w Letnim Grand Prix pokaże się z lepszej strony? Kto wie, kto wie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s