Mistrzostwa krajowe

Zakończenie Pucharu Świata to idealny moment na rozegranie mistrzostw krajowych. A przynajmniej tak twierdzą Rosjanie, Kanadyjczycy, Finowie oraz Estończycy, bo właśnie w ich państwach takie zawody się odbyły. 

Rosja
Rosjanie ze swoim zamiłowaniem do alkoholu skoków chyba zaczynają przesadzać. Pod koniec marca zorganizowali już drugie mistrzostwa krajowe w tym roku, ale kto bogatemu zabroni. Na arenę zmagań wybrano skocznię normalną bo przecież inne normalne nie są w Czajkowskim. W styczniu triumfował Evgeniy Klimov, ale chyba uznał, że co za dużo to nie zdrowo i tym razem zrezygnował z udziału. Mistrzostwa wygrał Denis Kornilov, a podium uzupełnili Ilmir Hazetdinov oraz Roman Trofimow.
Kanada
Kanadyjczycy poszli o dwa kroki dalej niż Rosjanie i nie tylko zorganizowali zawody na skoczni normalnej, ale także na dużej. Co więcej były one międzynarodowe, więc na starcie pojawiło się kilku reprezentantów ze Stanów Zjednoczonych i  jeden z Wielkiej Brytanii. Pierwszego dnia, a tym samym na mniejszej skoczni, triumfował dobrze nam znany głównie z twittera Mackenzie Boyd-Clowes. Za nim znalazło się dwóch jego rodaków Matthew Soukup i Joshua Maurer. Mistrzem Kanady na dużej skoczni został Amerykanin Adam Loomis, zresztą jego wiodącą dyscypliną jest kombinacja norweska, więc coś tu nie pykło. Boyd-Clowes zajął miejsce drugie, a trzecie ponownie Joshua Maurer.
Finlandia
Fińscy skoczkowie przybyli do Taivalkoskiego co? w sporej ilości, bo na starcie pojawiło się ich aż 46. Najlepszy okazał się dziewiętnastoletni Eetu eetam Nousiainen. Za nim znaleźli się Ville Larinto oraz Antti Aalto. Z udziału zrezygnował Janne Ahonen.
Estonia
Wszyscy z Was pomyśleli, że Mistrzem Estonii został Kaarel Numrsalu. I pewnie by tak było gdyby łaskawie się pojawił. W obliczu absencji najbardziej znanego przedstawiciela tego kraju na Tehvandi zwyciężył młody, bo siedemnastoletni Artti Aigro. Na podium stanęli także Kristjan Ilves oraz Martti Nomme. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s